Światowy Dzień Opery - 25 października 2021

Teatr Wielki - Opera Narodowa

Platforma OperaVision i siedem teatrów operowych – Nowy Teatr Narodowy w Tokio, Opéra Comiqie w Paryżu, Opera Królewska w Londynie, Staatsoper w Hanowerze Holenderska Opera Narodowa w Amsterdamie, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie, Teatro…

Platforma OperaVision i siedem teatrów operowych – Nowy Teatr Narodowy w Tokio, Opéra Comiqie w Paryżu, Opera Królewska w Londynie, Staatsoper w Hanowerze Holenderska Opera Narodowa w Amsterdamie, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie, Teatro dell’Opera w Rzymie/Festiwal Verdiowski w Parmie – uczci Światowy Dzień Opery w towarzystwie młodych artystów z siedmiu studiów rozwoju talentów operowych na świecie. Oglądając nagrania ich występów oraz zdjęcia dokumentalne zza kulis, widzowie będą mieli okazję poznać nowe pokolenie śpiewaków stojące u progu kariery w Tokio, Paryżu, Londynie, Hanowerze, Amsterdamie, Warszawie i Rzymie. Zapraszamy 25 października 2021, w godz. 10.00-22.00 na operavision.eu oraz vod.teatrwielki.pl.

 

Tego dnia o godz. 20.00 Teatr Wielki - Opera Narodowa udostępni widzom nagranie koncertu w reżyserii Ewy Rucińskiej przygotowanego specjalnie na tę okazję. W programie koncertu znajdą się utwory Karola Szymanowskiego, Mieczysława Weinberga, Szymona Laksa, Franciszka Maklakiewicza, Tadeusza Bairda, Henryka Czyża i Pawła Łukaszewskiego.

 

PROGRAM WSZYSTKICH TRANSMISJI >>> PRZEJDŹ DO KANAŁU OPERAVISION NA YOUTUBE

 

10:00 CET - New National Theatre Tokyo

12:00 CET - Opéra Comique Paris

14:00 CET - Royal Opera House Covent Garden

16:00 CET - Staatsoper Hannover

18:00 CET - Dutch National Opera

20:00 CET - Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

22:00 CET - Teatro dell’Opera di Roma/Festival Verdi Parma