Stanisław Moniuszko dla dzieci - odc. 5 - Warszawa

Rok Moniuszki w PWM

Cykl animacji o Stanisławie Moniuszce przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Cała seria ma za zadanie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć najmłodszym historię życia i twórczości kompozytora. W tym celu cykl został podzielony na 3 części….

Cykl animacji o Stanisławie Moniuszce przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Cała seria ma za zadanie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć najmłodszym historię życia i twórczości kompozytora. W tym celu cykl został podzielony na 3 części. W dwóch pierwszych odcinkach najmłodsi poznają rodzinę małego Stasia, a także dowiedzą się o latach jego nauki, początkach kariery kompozytorskiej i założeniu własnej rodziny. W kolejnych trzech odcinkach dzieci zapoznają się z geografią świata, w którym żył „ojciec polskiej opery”, a także dowiedzą się o podróżach kompozytora i miejscach w Polsce i za granicą szczególnie związanych z jego twórczością. Pozostałych siedem odcinków skoncentruje się na największych muzycznych osiągnięciach Stanisława Moniuszki, zapozna najmłodszych z najważniejszymi tytułami dzieł scenicznych, pieśni wokalnych i utworów instrumentalnych jego autorstwa.

 

Cykl bajek Moniuszkowskich został przygotowany przez Annę Tarkowską, która pracuje jako grafik, twórca animacji i ilustrator, w nawiązaniu do ilustracji Marty Ruszkowskiej stworzonych do książeczki „Tatulczyk Moniuszko” Katarzyny Huzar-Czub.

 

Partner: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów

Realizacja działań w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Koncepcja: Paulina Richter

Lektor: Andrzej Mastalerz

Animacja: Anna Tarkowska

Konsultacja: Dariusz Janiczak

Scenariusze: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów